Poznaj najpopularniejsze miejscowości na Costa Blanca - Javea i Calpe

Blog

Poznaj najpopularniejsze miejscowości na Costa Blanca - Javea i Calpe

Reals
2021-05-17


Calpe to miejscowość położona na Costa Blanca, w prowincji Alicante.

To hiszpańskie słońce, morze i góry w jednym. Jest popularnym, śródziemnomorskim kurortem oddalonym zaledwie 77 kilometrów od lotniska w Alicante. Oferuje turystom różnorodne krajobrazy, klimatyczne uliczki ze swoimi zabytkami, restauracjami i kawiarniami oraz liczne plaże. To miasteczko nadmorskie z trzynastoma kilometrami wybrzeża. Około połowa jego mieszkańców to obcokrajowcy, którzy postanowili osiedlić się tutaj na stałe. Atrakcją turystyczną, z której słynie Calpe jest Peñón de Ifach, szczyt o wysokości 332 m n.p.m., nazywana „Małym Gibraltarem”. Obszar, na którym leży, jest rezerwatem przyrody.

Mamy w ofercie liczne apartamenty z oszałamiającym widokiem na skałę i morze.

Calpe to też znakomite miejsce dla plażowiczów z licznymi małymi plażami i zatoczkami. Oprócz wypoczynku na plaży, bardziej aktywni mogą spróbować swoich sił w rozmaitych sportach wodnych, które są popularne w Calpe: kitesurfing, paddle surfing, windsurfing, parasailing, narty wodne, nurkowanie, żeglowanie, między którymi można wybierać dzięki trzem portom. W niedużej odległości znajdują się równie urokliwe: Altea, Benidorm, Moraira i Benissa.Javea posiada uznany za drugi na świecie, najlepszy mikroklimat z 320 słonecznymi dniami w roku. Pobliski port rybacki oferuje codziennie świeże ryby, krewetki, kalmary i inne owoce morza.


Jávea jest popularnym, śródziemnomorskim kurortem oddalonym zaledwie 90 kilometrów od lotniska w Alicante. Jej sercem jest starówka, gdzie mieszka większość rdzennych mieszkańców kurortu i odbywa się tradycyjny targ, na którym można kupić świeże owoce morza i skosztować hiszpańskich przekąsek. Wąskie uliczki starego miasta pełne są barów i tawern, które łączą śródziemnomorskie tradycje kulinarne z nowoczesnością. W oddalonej o 10 minut drogi samochodem dzielnicy portowej, zawsze pełnej gwaru i życia, można zjeść oryginalną paellę w restauracjach z widokiem na morze. Pobliski port rybacki oferuje codziennie, po zakończeniu połowu, świeże ryby, krewetki, kalmary i inne owoce morza.

Miłośników nurkowania i innych sportów wodnych zachwyci port jachtowy i kryształowe wody, które sprawiają, że w basenie Morza Śródziemnego jest to jedno z najlepszych miejsc do obserwacji morskiego dna, natomiast zwolenników pieszych wycieczek na pewno nie zawiedzie park krajobrazowy (Macizo del Montgó).

Warto też wspomnieć, że Jávea posiada uznany za drugi na świecie, najlepszy mikroklimat z 320 słonecznymi dniami w roku!

Nie zastanawiaj się ani chwili! Skontaktuj się z nami w sprawie zakupu nieruchomości na Costa Blanca. Mamy wszystko, czego potrzebujesz - apartamenty, domy i inne nieruchomości. Kupujący nie płaci prowizji! Zaoszczędź czas i pieniądze!