Sezon wakacyjny w Hiszpanii dobiega końca! Skorzystaj z wyprzedaży nieruchomości!

Blog

Sezon wakacyjny w Hiszpanii dobiega końca! Skorzystaj z wyprzedaży nieruchomości!

Reals
2021-08-18

Letnie wyprzedaże nie tylko w sklepach z ubraniami

Do końca września możesz cieszyć się letnim okresem wyprzedaży w hiszpańskich sklepach i butikach. W zależności od regionu terminy wyprzedaży są krótsze lub dłuższe. Jeśli przyjeżdżasz we wrześniu na wypoczynek na plaży i zapomniałaś zabrać ze sobą kostiumu, to jest dobry czas, aby go kupić! Ponadto, poza planowanymi okresami wyprzedaży, w wielu hiszpańskich miastach zawsze można trafić na targowiska na świeżym powietrzu i znaleźć niezłe kąski. Polecamy zabrać pustą walizkę!Podobnie w okresie powakacyjnym wygląda sytuacja na rynku nieruchomości. Skorzystaj z lata i zaplanuj wyjazd na znalezienie atrakcyjnej nieurchomości. Jeśli poważnie myślisz o zakupie wymarzonego domu lub nieruchomości pod inwestycję, obecny moment jest najlepszy aby dobrze przygotować się do zakupu i zacząć szukać najlepszych ofert. Letnie miesiące to większy popyt i mniej ofert, natomiast wrzesień to jeden z miesięcy najlepszych na negocjowanie ceny i większa szansa na znalezienie atrakcyjnych ofert. Wraz z zakończeniem lata, deweloperzy i właściciele nieruchomości na rynku wtórnym zwykle są bardziej skłonni do negocjacji. W tym okresie kupującym świecące słońce dodaje pozytywnej energii podczas oglądania nieruchomości.  Pamiętaj: nieruchomości w dobrych lokalizacjach nadmorskich  nie zanotowały spadku wartości nawet w dobie koronawirusa!


 


JAK wyjechać bezpiecznie do Hiszpanii w dobie koronawirusa?

Jak zaplanować wyjazd i bezpiecznie wyjechać do Hiszpanii w dobie koronawirusa? Wszystkim osobom podróżującym lub planującym podróż do Hiszpanii zaleca się śledzenie komunikatów i ostrzeżeń na stronie polskiego MSZ. Stan alarmowy obowiązujący wcześniej na terytorium Królestwa Hiszpanii został zniesiony w dniu 9 maja 2021 roku. Od dnia 21 czerwca 2021 roku Polska nie znajduje się na liście krajów ryzyka, która jest publikowana przez rząd hiszpański. Pamiętać jednak należy, iż decyzje dotyczące ograniczeń w poszczególnych wspólnotach autonomicznych znajdują się w gestii władz regionalnych. Lista regionów ryzyka publikowana jest na stronie rządu Królestwa Hiszpanii - https://www.mscbs.gob.es/en/profesionales/saludPublica/ccayes/alertasActual/nCov/spth.htm.

Osoby przybywający do Hiszpanii drogą powietrzną są zobowiązani do wypełnienia formularza sanitarnego dostępnego na stronie www.spth.gob.es lub bezpłatnej aplikacji Spain Travel Health-SpTH, który pozwala na wygenerowanie kodu QR wymagane do okazania na granicy. Podróżni poddawani są również obowiązkowej kontroli obejmującej ocenę wizualną stanu zdrowia, pomiar temperatury oraz sprawdzenie dokumentów. Pomiar temperatury na lotnisku dokonywany jest przez kamery termowizyjne lub termometry bezkontaktowe. Za stan gorączkowy uznawana jest temperatura 37,5 st C lub wyższa. W sytuacji stwierdzenia objawów Covid-19 lub występowania gorączki, podróżujący poddawany jest badaniu lekarskiemu. W przypadku potwierdzenia objawów uruchomiony zostaje alarm sanitarny i podróżujący skierowany zostaje do centrum medycznego.
Od 7 czerwca 2021 roku podróżujący do Hiszpanii z Polski zobowiązani są do przedstawienia wraz z formularzem sanitarnym jednego z poniższych dokumentów:

1. Zaświadczenia potwierdzającego przyjęcie pełnej szczepionki przeciwko Covid-19, przy czym uznawane są jedynie zaświadczenia wskazujące, iż upłynęło minimum 14 dni od przyjęcia pełnego szczepienia preparatem zatwierdzonym przez Europejską Agencję Leków lub wskazanych jako szczepionki do użycia kryzysowego przez Światową Organizację Zdrowia.

2. Zaświadczenia o negatywnym wyniku testu na obecność SARS-CoV-2, przy czym uznawane są jedynie zaświadczenia wydane w terminie 48 godzin przed przylotem do Hiszpanii. Uznawane są testy wykonane techniką NAAT (np. RT-PCR) lub testy antygenowe uwzględnione na wykazie szybkich testów antygenowych publikowanym przez Komisję Europejską na podstawie Zalecenia Rady 2021/C24/01.

3. Zaświadczenie o przebyciu Covid-19, przy czym uznawane są zaświadczenia wydane przynajmniej 11 dni od dnia uzyskania pierwszego pozytywnego wyniku testu wykonanego techniką NAAT. Należy pamiętać, iż zaświadczenia tracą ważność po 180 dniach od uzyskania ww. testu.

Wybrane przez podróżującego zaświadczenie powinno być przedstawione w języku hiszpańskim, angielskim, francuskim lub niemieckim, a w przypadku braku możliwości uzyskania dokumentu w jednej z tych wersji językowych, podróżujący musi przedstawić oryginalne zaświadczenie z tłumaczeniem przysięgłym na język hiszpański.

W przypadku dzieci do 12 roku życia, należy pamiętać, iż nie są one zobowiązane do przedstawienia żadnego z ww. zaświadczeń, ale mają obowiązek posiadania wypełnionego formularza sanitarnego dostępnego na stronie www.spth.gob.es lub bezpłatnej aplikacji Spain Travel Health-SpTH, oraz muszą posiadać wygenerowany kod QR.

Podróżujący przybywający do Hiszpanii bez wymaganego zaświadczenia będą poddani na ich koszt testowi antygenowemu. W tej sytuacji należy liczyć się z dodatkową grzywną w wysokości do 3 000 Euro.