Zarezerwuj wizytę

Jaki wygląda zakup nieruchomości w Hiszpanii z REALS?


  • Rozpoczynamy od organizacji wizyty rekonesansowej w Hiszpanii


Jeśli marzycie Państwo o zakupie domu lub apartamentu w Hiszpanii, skorzystajcie Państwo z organizowanych przez nas wyjazdów rekonesansowych. W trakcie wyjazdu będziecie mieli Państwo możliwość obejrzenia okolicy oraz obejrzenia wybranych ofert, a także spotkania z przedstawicielem dewelopera lub właścicielem nieruchomości.


Przed wyjazdem poznamy Państwa oczekiwania oraz kryteria wyboru nieruchomości. Na podstawie Państwa preferencji, przygotujemy listę nieruchomości do prezentacji w trakcie wizyty rekonesansowej. Następnie przygotujemy i omówimy z Państwem szczegółowy plan wizyty rekonesansowej. Dobrym okresem na organizację wyjazdu jest okres przed rozpoczęciem sezonu wakacyjnego w Europie oraz po jego zakończeniu, ponieważ w tym czasie panują umiarkowane temperatury, oraz łatwiejsze jest załatwienie ewentualnych formalności związanych z nabyciem nieruchomości.


  • Odbiór z lotniska


Dla Państwa wygody oferujemy możliwość odbioru z lotniska w wybranych portach lotniczych na południu Hiszpanii. Służymy Państwu bezpłatną pomocą w organizacji lotu. W trakcie podróży, w zależności od ustaleń, może towarzyszyć Państwu pracownik REALS posługujący się językiem hiszpańskim. Oferujemy bezproblemowy odbiór z lotniska w Hiszpanii.
  • Zakwaterowanie w trakcie wizyty rekonesansowej


Oferujemy Państwu bezpłatną pomoc w organizacji zakwaterowania po przylocie do Hiszpanii.


  • Sprawne przeprowadzenie prezentacji nieruchomości


Następnym krokiem, jednym z najważniejszych w procesie zakupu nieruchomości, jest sprawne przeprowadzenie prezentacji wybranych nieruchomości z udziałem właściciela nieruchomości, przedstawiciela dewelopera lub współpracujących z nami biur nieruchomości. We wszystkich spotkaniach będzie uczestniczył przedstawiciel REALS posługujący się językiem hiszpańskim.


REALS dostarczy wszelkie niezbędne informacje dotyczące prezentowanych nieruchomości, w tym w tym informacje o parametrach technicznych, finansowych, kosztowych i inne informacje niezbędne do podjęcia przez Państwa decyzji o zakupie nieruchomości.


  • Rezerwacja nieruchomości


Zgodnie z przyjętą praktyką, w przypadku zamiaru nabycia wybranej nieruchomości, strony - kupująca i sprzedająca, przystępują do negocjacji warunków transakcji. W negocjacjach tych towarzyszyć będzie przedstawiciel REALS. Następnie strony transakcji podpisują umowę rezerwacyjną, która gwarantuje wyłączność stronie kupującej na nabycie nieruchomości.


Tytułem rezerwacji, nabywca dokonuje wpłaty zaliczki na konto sprzedającego– najczęściej w wysokości 2500 Euro - 5000 Euro. Gwarantuje to możliwość spokojnego kompletowania dokumentów przez stronę sprzedającą i nabywcę nieruchomości. W sytuacji gdy termin zawarcia umowy ostatecznej jest odległy, w umowie rezerwacyjnej może zostać zapisany obowiązek wpłaty do notariusza depozytu w wysokości 5-10% umówionej ceny nieruchomości.


  • Kompletowanie dokumentów


Do transakcji zakupu nieruchomości w Hiszpanii niezbędne będzie pozyskanie następujących dokumentów:


- numeru N.I.E. (Numero de Identificacion del Estranjero)

- numeru identyfikacji podatkowej w Hiszpanii

zaświadczenia z banku w Hiszpanii potwierdzającego otwarcie konta bankowego

- paszport

- kopia paszportu


Pomożemy Państwu w pozyskaniu odpowiednich dokumentów na terenie Hiszpanii oraz w ich złożeniu do odpowiednich organów i instytucji.


  • Pozyskanie kredytu hipotecznego na zakup nieruchomości w Hiszpanii


REALS oferuje pomoc w uzyskaniu najlepszego kredytu hipotecznego w Hiszpanii. Banki w Hiszpanii oferują możliwość skredytowania do 70% wartości nieruchomości, wysokość LTV (Loan to Value) zależy od rodzaju nieruchomości oraz okresu finansowania.


Okres finansowania wynosi maksymalnie 30 lat, jednak nie dłużej niż do 75 roku życia kredytobiorcy. Oprocentowanie kredytu jest uzależnione od oceny ryzyka kredytowego przez bank – zwykle wynosi ono od 3,0% do 4,0% w stosunku rocznym.


  • Jakie dokumenty są wymagane od obywateli Polski do wniosku o kredyt hipoteczny?


- zaświadczenie z banku w Polsce o posiadaniu konta (wraz z tłumaczeniem przysięgłym)

- informacja o dochodach kredytobiorcy za rok bieżący oraz rok ubiegły (wraz z tłumaczeniem przysięgłym)

- zaświadczenie od pracodawcy o zatrudnieniu i wynagrodzeniu (wraz z tłumaczeniem przysięgłym)

- kserokopia dowodu osobistego lub paszportu

- numer N.I.E.

- wyciąg z Biura Informacji Kredytowej w Polsce (niektóre banki).
  • Podpisanie aktu notarialnego


Własność nieruchomości zostaje przeniesiona na nabywcę w formie aktu notarialnego. Jest on podpisywany w języku hiszpańskim i, w zależności od potrzeb, uczestniczyć w nim może tłumacz oraz adwokat strony kupującej i strony sprzedającej. REALS oferuje usługę własnego tłumacza przysięgłego języka hiszpańskiego. 


Przed podpisaniem aktu, nasz prawnik sprawdzi stan księgi wieczystej i zweryfikuje stan nabywanej nieruchomości. Notariusz dokonuje podpisania aktu po uzyskaniu potwierdzenia opłacenia przez kupującego wszystkich opłat i podatków związanych z zakupem nieruchomości.


  • Odbiór kluczy


Wydanie nieruchomości i odbiór kluczy następują po podpisaniu aktu notarialnego nabycia. Nasz przedstawiciel może towarzyszyć Państwu przy odbiorze lokalu. W przypadku odbioru lokalu od dewelopera, przedstawiciel REALS pomoże we wskazaniu ewentualnych usterek i wad odbieranego lokalu.


Klientom zainteresowanym aranżacją wnętrz lub wyposażeniem domu lub apartamentu oferujemy usługi naszego architekta wnętrz. 

Chcesz zarezerwować wizytę w Hiszpanii?

Wypełnij formularz kontaktowy:

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi.

* Pole wymagane
** Proszę wypełnić pole obowiązkowe e-mail lub telefon
Wyślij