Co warto zobaczyć w Katalonii?

Blog

Co warto zobaczyć w Katalonii?

Reals
2021-02-01

Co warto zobaczyć w Katalonii?


Wspaniałe plaże Costa Brava, błękitne morze, dzieła Antonio Gaudi czy Salvadora Dali, światowa kuchnia - oto atrakcyjne połączenie, które można znaleźć tylko w Katalonii. Jeśli szukacie Państwo ciekawych miejsc do zobaczenia albo jedynie rozrywki, nasi lokalni eksperci wskażą atrakcje warte odwiedzenia. Odkrycie Państwo z nami piękne miasta, ciche zatoki wybrzeża, piękne krajobrazy, które trzeba zobaczyć.


  • Barcelona

Zacznijmy od samej Barcelony, stolicy Katalonii – miasta, w którym pośród wielu atrakcji każdy znajdzie coś dla siebie. Wybierając się do Barcelony warto pamiętać, że to właśnie tu mieszkał i projektował słynny architekt Antonio Gaudi. To właśnie Gaudi jest autorem jednej z najbardziej rozpoznawalnych katedr na świecie – La Sagrada Familia. Podczas spaceru słynną ulicą Las Ramblas obejrzyjcie Państwo jego kolejne arcydzieło – Casa Batllo, a potem udajcie się do wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO parku miejskiego jego projektu – Parku Guell. Do innych ekscytujących rzeczy, które można zobaczyć lub zrobić w Barcelonie należy zaliczyć:

- Wzgórze Tibidabo – z jego punktem widokowym oraz znajdującym się na jego szczycie parkiem rozrywki.

- Dzielnicę Gotycką (Barri Gotic) – zanurzcie się Państwo w wąskich, krętych uliczkach starego miasta wypełnionych średniowieczną architekturą

- Magiczną Fontannę Montjuic (Font Magica) – znajdującej się na szczycie najwyższego wzniesienia Barcelony – Montjuic (172 mnpm). Dołóżcie Państwo starań, aby zobaczyć pokaz Magicznej Fontanny połączonej z grą muzyki, wody i światła.

- Plaże Barcelony – połączcie Państwo zwiedzanie miasta z ucieczką na plażę. Przekonajcie się sami jak blisko gwarnego centrum miasta znajdują się piękne plaże, gdzie można odpocząć spacerując kilometrami po białym piasku, skorzystać ze sportów wodnych lub zjeść w jednej z licznych kawiarni na plaży.

  • Girona – „serce Katalonii”

Girona usytuowana pomiędzy Barceloną a Costa Brava, uchodzi za jedno z najbardziej kolorowych miast Hiszpanii. Naszym zdaniem jedną z największych atrakcji są prawie dwukilometrowe rzymskie mury otaczające miasto. Polecamy spektakularne widoki na miasto ze ścieżki prowadzącej wzdłuż murów. Spacerując wzdłuż murów dojdziecie Państwo również do starożytnych łaźni arabskich – jednych z zaledwie kilku ocalałych w Hiszpanii. Do innych wielkich atrakcji miasta należy zaliczyć:

- Dzielnicę Żydowską – jedną z najlepiej zachowanych na świecie, gdzie czas zatrzymał się 500 lat temu w wąskich, krętych uliczkach

- Most Gustava Eiffla – rozpostarty nad rzeką Onyar metalowy most powstał przed zbudowaniem wieży Eiffla w Paryżu.

- Katedrę w Gironie – górującą nad miastem, z długimi schodami będącymi popularnym miejscem spotkań.

- El Cellar de Can Roca - najlepszą restaurację na świecie braci Can Roca.